Fleysen - nábytek z kovu

Nová značka originálního designového nábytku z kovu vznikla spojením tradičního výrobce z Plesné na česko-německém pohraničí s tradicí výroby od roku 1965 a designérů Filipa Mirbauera a Michala Stracha, kteří se starají o výtvarné vedení značky a design výrobků.

 

nabídka fleysen
Kompletní nabidka Fleysen

Vracíme sebevědomí do českého pohraničí!


Název značky odkazuje na historický název města Plesná, kde se kovový nábytek vyrábí. Jméno Fleysen se vyskytuje v kronikách z 15. století, kdy obec patřila pod historické Chebsko. 
Areál, kde dnes sídlí společnost Elroz Invest s.r.o., zakladatel značky Fleysen, pochází z roku 1906, kdy zde zahájila svou činnost textilka. Továrna se stala později jednou z nejmodernějších v tehdejším Československu a její vybavení a provoz obdivoval na návštěvě i Tomáš Baťa. Po velmi turbulentní období, které české pohraničí od roku 1938 zažívalo se osud továrny několikrát obrátil o 360 stupňů.
V roce 1960 zde začala výroba rozvaděčů, nejprve pod hlavičkou národního podniku Stavokonstrukce a později pod dnešní značkou Elroz. Rozvaděče z Plesné rozsvítily značnou část českých sídlišť či veřejných budov. Výroba zde probíhá nepřetržitě a v roce 1991 byla rozšířena o výrobu kovových regálů a později i dílenských skříní.
V roce 2018 došlo k převzetí společnosti novým majitelem Filipem Duškem, místním patriotem.  První změnou byla inovace stávajících produktů. Díky práci s barevností a perforací se společnosti otevřely další zahraniční trhy. Od toho byl již kousek k zahájení spolupráce s designéry, jejímž prvním výsledkem byla kolekce nábytku a světel uvedená na Designbloku 2021. Tato kolekce byla nominována na cenu za nejlepší kolekci nábytku.

 

fleysen


Pan Dušek nastavil nový směr společnost s důrazem na perfektní zpracování, design a cenu výrobku, dostupných pro širokou veřejnost. Produkce praktických výrobků s vysokou estetickou hodnotou vrací sebevědomí do tohoto okrajového území České republiky.

 

Odpovědnost a udržitelnost


Jde o základní hodnoty značky Fleysen a celé firmy Elroz. Kromě certifikace FSC, dbáme na to aby naše výrobky byly recyklovatelné, biologicky rozložitelné nebo vyrobené přímo z recyklátu. Hlavním materiálem je železo. To garantuje, že náš výrobek neskončí na skládce, ale bude recyklován. Používáme plastické hmoty z biomasy, které mohou být kompostovány. Intenzivně se snažíme snižovat uhlíkovou stopu našeho závodu. Od roku 2018 jsme snížili produkci CO2 o 45%. Našim cílem je uhlíková neutralita. Podporujeme místní komunitní, sportovní a kulturní spolky.

Záznam přednášky z Reflex Stage na Desingbloku 2021
Fleysen: Z chodby paneláku do vašeho obýváku (Filip Dušek, Filip Mirbauer a Michal Strach)

Fleysen - nábytek z kovu - 1 Fleysen - nábytek z kovu - 2 Fleysen - nábytek z kovu - 3 Fleysen - nábytek z kovu - 4 Fleysen - nábytek z kovu - 5