Pět nej židlí

Mají nadčasový design a desítky let dokonale plní svou funkci - pět nejlepších židlí od Nanovo.

Židle, kusy nábytku, které každý z nás používá denně. Byly vyrobeny za účelem funkce a té byl povětšinou podřízen i jejich vzhled. Některé ikonické kousky však přežily svou dobu a přesto, že mohou být označovány jako retro, svou funkci plní již desetiletí a jejich design je nadčasový. Vybrané kousky se vyznačují svou minimalistickou podobou. Jsou to židle bez příkras a doplňků vyrobené z kvalitních materiálů, jejichž hlavním posláním je funkčnost. I na první pohled obyčejná židle toho nejjednoduššího vzhledu vdechne interiéru duši a může se stát ústředním bodem celého moderního bydlení.

Křeslo H-128 od Jindřicha Halabaly
Jedním z pokladů našeho obchodu je unikátní křeslo H-128, navržené Jindřichem Halabalou v roce 1935 pro nábytkářskou firmu UP Závody. Toto křeslo je ztělesněním progresivního designu tehdejší doby, funkčnosti a tradičního řemesla. Když jsme křeslo zakoupili od stávajícího majitele, bylo v hrozném stavu. Během několika týdnů prošlo kompletní renovací, která obnášela například dodělání chybějících kovových dílu či náročnou renovaci dřevěných částí křesla.

http://www.nanovo.cz.scimitar.blueboard.cz/cs/prodano/kreslo-h-128-105

Židle Z-Chair od německého designéra Ernstema Moecklema
V Československu byly standardem venkovního nábytku židle Vertex navržené designérem Miroslavem Navrátilem. Ve východním Německu se však podobné oblibě jako československé „vertexky" těšily židle navržené Ernstem Moecklem s názvem Z-Chair. Jedná se o stohovatelné židle, vyráběné jako jeden kus z polyuretanu.
http://www.nanovo.cz.scimitar.blueboard.cz/cs/prodano/z-chair-113

Skandinávské houpací křeslo
Když se řekne skandinávský nábytek, přestavíme si srub někde kousek od polárního kruhu, plápolající oheň uvnitř krbu a před krbem dřevěné jednoduché houpací křeslo. Toto pohodlné houpací křeslo vyrobila finská nábytkářská firma Musikyla, podle návrhu Tarjusen Pounialostuse.
http://www.nanovo.cz.scimitar.blueboard.cz/cs/prodano/houpaci-kreslo-1

Dánské křeslo Cado
Milujeme věci, které stářím o krásu nepřichází, ale podobně, jako víno léty na kvalitě získávají. Pokud se má zrání vína povést, musí na začátku všeho být kvalitní materiál - a to platí také v případě nábytku. Chybět nesmí ani výborný návrh a precizní zpracování. Výsledkem protnutí těchto tří os je podle nás například křeslo navržené Dánem Poulem Cadoviusem pro jeho vlastní firmu Cado.
http://www.nanovo.cz.scimitar.blueboard.cz/cs/prodano/kreslo-cado-114

Dánská židle Cado 290
Poul Cadovius, slavný dánský interiérový designér a architekt založil svou nábytkářskou firmu Cado v pozdních padesátých letech. Při výrobě spolupracoval se slavnými návrháři, například s Finnem Juhlem nebo Steenem Østergaardem. A právě Østergaard je autorem elegantní židle s číselným označením 290. Židle je jednolitý plastový výlisek a může sloužit v interiéru stejně dobře jako na terase nebo zahradě.
http://www.nanovo.cz.scimitar.blueboard.cz/cs/prodano/cado-no-290-106

Foto: Dita Havránková http://ditahavrankova.com/

Pět nej židlí - 1 Pět nej židlí - 2 Pět nej židlí - 3 Pět nej židlí - 4 Pět nej židlí - 5