Setkání s pane Jiřím Jiroutkem

Měli jsme tu čest setkat se s architektem Jiřím Jiroutkem, který koncem 50. let navrhl pro československý podnik Interiér Praha mimojiné také sektorový nábytek Universal a skřínku U-450.

Panu Jiroutkovi je úctyhodných 95 let, srší humorem a sype z rukávu jednu historku za druhou. Třeba jak se při svém cestování po USA málem srazil s bizonem nebo jak se potkávali pří své práci ve Švédsku pro IKEA s jejím zakladatelem Ingvarem Kampradem. I dnes pan Jiroutek navrhuje nábytek.  O této legendě československého nábytku si povíme určitě někdy více!

V poslední době se děje tolik věcí, že se nám z toho někdy až točí hlava.  Co nás s Adamem nejvíc zaměstnává je plánování výroby nového nábytku.  Už nám tento nápad zraje v hlavách několik měsíců a teď jsme se konečně dostali k jeho realizaci. Vybrali jsme si v československé nábytkové historii několik ikonických kusů, které budeme vyrábět v limitovaných edicích v českých dílnách. Jako první se pustíme do výroby zmiňované slavné skřínky pana Jiroutka U-450.

Podívejte se na kompletní nabídku skříněk ze 60. let, které pro Interiér Praha navrhl Jiří Jiroutek!

Setkání s pane Jiřím Jiroutkem - 1 Setkání s pane Jiřím Jiroutkem - 2