Nová luxusní křesla  - repliky z Nové scény Národního divadla

mceclip2

Z úcty k brutalistické architektuře a designu jsme se rozhodli obnovit křesla T2407 Viliama Chleba z Nové scény Národního divadla, jednoho z nejzajímavějších brutalistických interiérů v zemi. Kostra křesla je vyrobena z chromovaných trubek a sedák a opěrák z italské kůže jsou vyrobeny na zakázku v čalounické dílně, se kterou dlouhodobě spolupracujeme v České republice. Na této reedici návrhu jsme spolupracovali přímo s Viliamem Chlebem a při výrobě křesel jsme se snažili zajistit nejvyšší kvalitu řemeslného zpracování, aby sloužily jako důstojný odkaz jeho díla.

Replika křesla T2407, které původně navrhl Viliam Chlebo v roce 1979 a jeho upravená verze je použitá v reprezentativních prostorách Nové scény Národního divadla v Praze.
Chlebo je slovenský architekt a designér nábytku, jehož kolekce pro Kodretu Myjava, mezi něž patří křesla T2403 a T2407, byly v roce 1980 oceněny Zlatou medailí za design na výstavě spotřebního zboží v Brně a v Praze.
Architekt Karel Prager použil model T2407 ve svém návrhu prestižního interiéru brutalistní Nové scény Národního divadla. Křeslo Pragera zaujala svým vzdušným rámem a elegantním designem. Původní model vyrobený pro sériovou výrobu měl plátěné čalounění, ale pro Novou scénu Národního divadla Chlebo s Pragerem upravili design tak, aby se hodil do luxusního interiéru.

Křeslo vyhrálo druhé místo v kategorii Nejlepší nábytek na Designblok, Prague International Design Festivalu, největší přehlídce designu a módy ve střední Evropě.

Jsme nominováni cenu ELLE Decoration! Podívejte se na výběr těch nejlepších!

Tato replika křesla má kovový chromovaný rám a kožené čalounění. Tento specifický design byl vyroben pouze pro Novou s cénu Národního divadla.