Plakát Hůrka - Ilona Polanski

Kód: 2406010
Neohodnoceno
Značka: Nanovo
1 300 Kč
Odesíláme za 4–7 dnů (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plakát vznikl jako pocta designérovi Josefu Hůrkovi v rámci série plakátů 3 x 6 = POSTER. 

Série představuje šest designérů, kteří nás provází posledních 10 let našeho života a nesmazatelně se zapsali do historie československa. Oslovili jsme tři současné umělce, Michaelu Karásek Čejkovou, Ilonu Polanski a Jana Šrámka, se zadáním vytvořit šest autorských tisků, kde každý tisk bude inspirován osobou designéra nebo jeho produktem. 

Plakáty si můžete prohlédnou na výstavě v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze od 12.6. do 15. 9. 2024.

Josef Hůrka byl český designér, který velkou část svého života pracoval pro firmu Napako. Inspiroval se třicátými lety a později bruselským stylem, který se odrazil v použití plastu a v organických tvarech. Podnik Napako byl založen v roce 1919 a jeho název je odvozen z počátečních písmen nástrojáři - pasíři - kovotlačitelé. Ve své době se proslavili zejména i díky pracím Josefa Hůrky.  

Ilona Polanski je polovinou ilustrátorského dua Tomski & Polanski, které založila spolu s kolegou Lukášem v roce 2013. Vytvořili si svůj osobitý vizuální jazyk, kterým s nadsázkou komentují společnost a charakterové vlastnosti. Často se při práci smějí a jsou rádi, když se ostatní baví. Najdete je na stránkách českých i evropských novin, časopisů nebo v knihách současných autorů. Ilona je umělkyně s vášní pro baculaté postavy, protáhlé jezevčíky a výrazné barvy. Je spoluzakladatelkou Asociace českých ilustrátorů, která formou rozhovorů a článků ukazuje současnou scénu české a slovenské ilustrace a pořádá vzdělávací workshopy.

https://www.tomskipolanski.com/polanski

Doplňkové parametry

Kategorie: Hodiny a dekorace
Designér: Josef Hůrka, Ilona Polanski
Kolekce: Plakáty
Rok výroby: 2024
Rozměry Š x V x H: 50 x 70 x 0,1
Stav: Nové
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: