Plakát Jakeš - Michaela Karásek Čejková

Kód: 2406018
Neohodnoceno
Značka: Nanovo
1 300 Kč
Odesíláme za 4–7 dnů (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plakát vznikl jako pocta designérovi Ivanu Jakešovi v rámci série plakátů 3 x 6 = POSTER. 

Série představuje šest designérů, kteří nás provází posledních 10 let našeho života a nesmazatelně se zapsali do historie československa. Oslovili jsme tři současné umělce, Michaelu Karásek Čejkovou, Ilonu Polanski a Jana Šrámka, se zadáním vytvořit šest autorských tisků, kde každý tisk bude inspirován osobou designéra nebo jeho produktem. 

Plakáty si můžete prohlédnou na výstavě v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze od 12.6. do 15. 9. 2024.

Ivan Jakeš sochař, malíř, keramik a průmyslový výtvarník se narodil v roce 1935. Původní profesí byl elektromechanik. V roce 1967 nastoupil do výtvarného ateliéru národního podniku Osvětlovací sklo ve Valašském Meziříčí, kde později vytvořil Jeho nejznámější realizací v průmyslovém designu lampy ve tvaru šachových figurek. Ze skláren odešel Ivan Jakeš v roce 1976 a od té doby se věnuje své volné tvorbě – malbě, sochám a keramice.

Michaela Karásek Čejková je fotografka žijící v Praze. Zaměřuje se na módní a portrétní fotografii, zátiší i volnou fotografickou tvorbu. Pro její rukopis je typická práce s technikou klasické prostorové 3D koláže. Koláž vnímá jako prostředek propojování často neslučitelných světů, námětů nebo časových rovin do jednoho obrazu. V roce 2015 ukončila magisterské studium na Katedře fotografie FAMU v Praze. V roce 2020 získala prestižní ocenění Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku 2019. Spolupracuje se současnými českými designéry a lifestylovými časopisy, například s Elle Decoration, Harper’s Bazaar, Vogue. Je rovněž autorkou knižních ilustrací a vizuálů.

http://www.karasekcejkova.com/ 

Doplňkové parametry

Kategorie: Hodiny a dekorace
Designér: Ivan Jakeš, Michaela Karásek Čejková
Kolekce: Plakáty
Rok výroby: 2024
Rozměry Š x V x H: 50 x 70 x 0,1
Stav: Nové
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: