Plakát Jiroutek - Jan Šrámek

Kód: 2406004
Neohodnoceno
Značka: Nanovo
800 Kč
Odesíláme za 4–7 dnů (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plakát vznikl jako pocta designérovi Jiřímu Jiroutkovi v rámci série plakátů 3 x 6 = POSTER. 

Série představuje šest designérů, kteří nás provází posledních 10 let našeho života a nesmazatelně se zapsali do historie československa. Oslovili jsme tři současné umělce, Michaelu Karásek Čejkovou, Ilonu Polanski a Jana Šrámka, se zadáním vytvořit šest autorských tisků, kde každý tisk bude inspirován osobou designéra nebo jeho produktem. 

Plakáty si můžete prohlédnou na výstavě v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze od 12.6. do 15. 9. 2024.

Jiří Jiroutek (1928-2023) český designér nábytku, který pracoval dlouhá léta pro Interiér Praha, kde navrhl slavné skříňky U-450. Tři roky pracoval jako konstruktér ve Švédsku pro firmu IKEA, kam si ho vybral přímo zakladatel Ingvare Kamprad při své návštěvě v Československu. Pan Jiroutek byl do posledních chvil svého života plný elánu. Každý den “usedal k prknu”, jak sám říkal a navrhoval nový nábytek. Tento rok (2024) u příležitosti udílení cen Czech Grand Design byl uveden do Síně slávy in memoriam.

Jan Šrámek, ilustrátor a pedagog. Absolvent Fakulty výtvarných umění VUT v Brně kde v současné době vede společně s Martinem Mazancem Ateliér video. Ve své práci se nejčastěji zaměřuje na zkoumání veřejného prostoru a reflexi vztahu veřejnosti k sochám a architektuře z období socialismu.  Tvoří autorskou dvojici s umělkyní Veronikou Vlkovou. Jeho práce byla prezentována v galeriích a na festivalech pod celém světě. V roce 2014 se podílel na realizaci československého pavilonu na bienále architektury v Benátkách a za svou dlouholetou ilustrátorskou činnost získal v letech 2017 a 2020 cenu Czech Grand Design. 

https://jansramek.art/ 

Doplňkové parametry

Kategorie: Hodiny a dekorace
Designér: Jiří Jiroutek, Jan Šrámek Kolouch
Kolekce: Plakáty
Rok výroby: 2024
Rozměry Š x V x H: 30 x 42 x 0,1
Stav: Nové
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: