Skříňka U-453

Kód: 1705048A
Neohodnoceno
19 500 Kč
Odesíláme za 1–3 dny (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skříňka pocházející ze slavné série Universal (U-450), kterou navrhl v roce 1958 pro československý národní podnik Interiér Praha český návrhář Jiří Jiroutek. Po úspěchu českého pavilonu na Bruselském Expu ‘58 následoval rozmach modernistického stylu (v Československu zvaný  „Bruselský styl“).
Jedním z nejvýraznějších představitelů bruselského stylu jsou právě skříňky a komody ze série U-450 s typickou pastelovou barevností a šikmýma nožičkama. Tyto skříňky byly vyráběny s obrovským úspěchem skoro 20 let.  V Československu 60. a 70. let jste se s nimi mohli setkat skoro v každé moderní domácnosti.
Skříňky byly jedinečné nejen designem, ale i svou technologickou inovací, která umožnila jejich sériovou výrobu a dostupnost v době, kdy byla po nábytku v Československu obrovská poptávka. Tyto skříňky se jako jedny z prvních začaly vyrábět z již připravených dílců, ze kterých se pak zkompletovaly. Stejný technologický postup dovolil zlevnění nábytku a rozmach firem jako například IKEA.

Skříňka s označením U-453 je komoda s osmi šuplíky. Skříňka má dýhovaný (dub) povrch. Podnož je vyrobená ze smrkového masivu.

Skříňku máme skladem ve stavu „před renovací“.

Rádi bychom Vás upozornili, že vzhledem ke stáří skřínky a k tomu, že každý jednotlivý kus renovujeme, se objednaná skřínka může nepatrně lišit od fotografií. Skříňka, kterou Vám dodáme se může lišit od skříňky na fotografiích v tónu odstínu dýhy nebo v kresbě dýhy. Rozdíl v odstínu je minimální, při renovaci používáme vždy stejný postup. 

Renovace

Balení 

Doplňkové parametry

Kategorie: Skříňky Jiří Jiroutek
Designér: Jiří Jiroutek
Rok výroby: 60. léta
Rozměry Š x V x H: 110 × 76 × 45
Stav: Po kompletní renovaci

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: